Co zrobić 2 miesiące przed ślubem? 3 rady #organizacja ślubu, wesela

1- Wyślijcie zaproszenia


To jest ostatni moment na wysłanie zaproszeń. Dlaczego? Wasi goście muszą mieć czas, aby zaplanować sobie obecność, uwzględnić ją w budżecie, wziąć wolne w pracy.

Najlepiej jest postarać się objechać Waszych przyjaciół, bliskich. Zwłaszcza, gdy Wasz przyszły współmałżonek nie miał okazji poznać Waszych bliskich. Dobrym pomysłem będzie zaplanowanie trochę więcej czasu przy wręczaniu zaproszeń. Tak, żeby Wasi bliscy poczuli się docenieni, żeby to się nie odbywało na klatce schodowej, wycieraczce.


2- Kupcie obrączki


Srebrne, złote czy białe złoto? Grawer czy bez grawera? Na te pytania, już musicie sobie odpowiedzieć sami, bo to jest rzecz gustu.


Ulubione pytanie: Jak obniżyć koszty przy kupnie obrączek?

Tutaj pomocą mogą się okazać dziadkowie. Może mają złoto z dawnych czasów, które można przetopić. Na przykład złote zęby czy coś w tym stylu :) Popytajcie się i uśmiechnijcie ładnie do dziadków :)


3- Zdobądźcie niezbędne dokumenty.

Udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego, aby zorientować jakie dokumenty będą potrzebne, co potrzeba przetłumaczyć, gdy pobieracie się z kimś z innego kraju. Załatwienie całej dokumentacji może potrwać, mogą się pojawić komplikacje, dlatego warto wcześniej się zająć tym tematem.


Mam nadzieję, że te rady okażą się pomocne :)

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wybór fotografa należy do trudniejszych wyborów ślubnych. Problem ze zdjęciami jest taki, że można je zrobić tylko raz. Nie ma powtórki. Jak się do tego zabrać ? 1- Zrób przeszpiegi Zanim się zdecyduj

Mój pomysł, jak zorganizować ślub w dobie pandemii. Restrykcje szybko się zmieniają. Nie sposób przewidzieć jakie będą, w momencie, kiedy Wy będziecie organizować Wasz wielki dzień. Czy można zorga