Co zrobić 4 miesiące przed ślubem? 3 rady #organizacja ślubu i wesela

1-Wybierzcie swoje stroje ślubne


Najtrudniejszą pracę ma tutaj do wykonania Pani Młoda. Jak można ściąć koszty przy wyborze sukienki ? Wiele osób ma tutaj problem, czy warto wydać 3 tysiące, albo i więcej na sukienkę, którą założy się raz, dwa razy w życiu. Na to pytanie, trzeba sobie samemu odpowiedzieć.

Załóżmy, że szukacie tańszej opcji. Jak to ogarnąć ?


A- Poszukajcie na Allegro, sukienki, która wygląda jak ślubna, podoba się Wam i jest szansa, że jeszcze raz w życiu ją ubierzecie.

B- Kupcie materiał i znajdźcie krawcową, która ogarnie temat. Najlepiej popytać znajomych.

C- Spytajcie mamę czy została w szafie jej suknia ślubna. Zawsze jest opcja, aby ją odświeżyć u krawcowej. Będzie to też ciekawa historia emocjonalna dla Was i Waszej mamy.


Panowie mają prościej. Według mojej opinii, nie warto kierować się marką garnituru. Wy kupujecie garnitur prawdopodobnie na więcej okazji w życiu. Być może dobrą inwestycją jest udanie się do dobrego krawca i uszycie garnituru na miarę. Wcale nie musi to być opcja droższa od wyboru garnituru w galerii, a przynajmniej otrzymacie garnitur dopasowany do Waszej sylwetki i nie będziecie odstawać od Pani młodej.


Słowo przestrogi dla Panów. Moda się zmienia. Dzisiaj Pan Młody, może przyćmić swoim wyglądem swoją przyszłą małżonkę. Okażcie się dżentelmenami i pozwólcie błyszczeć Waszej ukochanej. Wy po prostu starajcie się dotrzymać kroku. :)


2- Zamówcie kwiaty


Zamówcie kwiaty, które użyjecie do dekoracji samochodu, domu Pani Młodej, dekoracji i bukietu.


3- Wybierzcie i zamówcie zaproszenia


Tutaj warto się zastanowić nad stylem Waszego wesela. Jaki kolor będzie dominujący? Dobrze wygląda, gdy zaproszenie nawiązuje do tego. Ciekawym pomysłem jest zawarcie w zaproszeniu krótkiego diagramu, który pokaże skróconą historię Waszego związku. Kiedy była pierwsza wspólna kawa, pierwsze "kocham Cię", zaręczyny itp.

Wtedy istnieje szansa, że zaproszenie będzie stanowić dłuższą, wartościową pamiątkę dla Waszych bliskich.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wybór fotografa należy do trudniejszych wyborów ślubnych. Problem ze zdjęciami jest taki, że można je zrobić tylko raz. Nie ma powtórki. Jak się do tego zabrać ? 1- Zrób przeszpiegi Zanim się zdecyduj

Mój pomysł, jak zorganizować ślub w dobie pandemii. Restrykcje szybko się zmieniają. Nie sposób przewidzieć jakie będą, w momencie, kiedy Wy będziecie organizować Wasz wielki dzień. Czy można zorga