Jak wybrać fotografa? 4 Rady.


Wybór fotografa należy do trudniejszych wyborów ślubnych. Problem ze zdjęciami jest taki, że można je zrobić tylko raz. Nie ma powtórki. Jak się do tego zabrać ?


1- Zrób przeszpiegi


Zanim się zdecydujesz, wejdź na stronę fotografa, zobacz jakie zdjęcia pokazuje na niej. Prawdopodobnie znajdują się tam zdjęcia, z których jest dumny.


Sprawdź media społecznościowe. Oprócz zdjęć, przeczytaj wpisy, poobserwuj trochę konto. Dzięki temu trochę lepiej poznasz charakter fotografa, czy jest szansa na to, że poczujecie flow ze sobą. Jest to ważne, ponieważ fotograf będzie Wam towarzyszyć przez cały dzień i dobrze by było się czuć przy nim swobodnie, naturalnie.


2- Umówcie się na spotkanie w aplikacji do wideokonferencji ZOOM, Skype czy też, wypijcie razem kawę. Dlaczego? Podczas takiego spotkania, lepiej poznacie się nawzajem. Co będzie skutkować dobrą atmosferą w trakcie uroczystości.


3- Zamówcie sesje narzeczeńską.

W czasie takiej sesji zobaczycie styl pracy fotografa, czy Wam odpowiada czy nie. Będziecie mogli się zapoznać z efektami sesji. Jest to o tyle istotne, że wtedy poznacie nie tylko zdjęcia, którymi fotograf się chwali na stronie czy mediach społecznościowych, a także te, których nie pokazuje publicznie z jakiegoś powodu.


4- Poproście znajomych o pokazanie zdjęć ślubnych.


To jest nawiązanie do poprzedniego punktu, tylko w szerszej mierze. Zobaczycie nie tylko zdjęcia plenerowe, ale też całą resztę. Zwróćcie uwagę, jakie są zdjęcia. Czy zdjęcia państwa młodych, członków najbliższej rodziny są godne, nie ośmieszają ich?

Spytajcie o wrażenia z pracy, jaki był styl pracy?

Czy fotograf zachowywał się jak gwiazda większa od Pani Młodej ?

Zapytajcie jak długo czekali na zdjęcia?

Czy Wasza rodzina była zadowolona z jego zachowania?
Uzbrojeni w te rady, pytania powinniście dobrze wybrać fotografa, takiego z którego zdjęcia chętnie pokażecie innym. Nieśmiało zachęcam do sprawdzenia mnie :)

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Mój pomysł, jak zorganizować ślub w dobie pandemii. Restrykcje szybko się zmieniają. Nie sposób przewidzieć jakie będą, w momencie, kiedy Wy będziecie organizować Wasz wielki dzień. Czy można zorga