Jak zorganizować ślub w dobie pandemi Covid-19?

Zaktualizowano: 10 lip 2021

Mój pomysł, jak zorganizować ślub w dobie pandemii.


Restrykcje szybko się zmieniają. Nie sposób przewidzieć jakie będą, w momencie, kiedy Wy będziecie organizować Wasz wielki dzień.


Czy można zorganizować go tak, żeby był wyjątkowy, godny ?


  1. Nie rób wesela.

Dlaczego ? Prawdopodobnie, nie chcesz narażać Twoich bliskich na sprawdzenie czy będą przechodzić chorobę łagodnie czy ciężko.

Musisz liczyć się z tym, że spore grono będzie się bać i w związku z tym będą odmawiać udziału w uroczystości.

Gdy sytuacja się unormuje, wszyscy chętnie poświętujemy i wtedy można zorganizować wesele takie, jakie kochamy.

Organizacja wesela jest sporym wysiłkiem finansowym i emocjonalnym. Gdy podejmiecie taką decyzję, oszczędzicie sobie wydatków, niepotrzebnego stresu.


2. ZOOM

A-Skorzystaj z aplikacji zoom. Jak? Zorientuj się, czy można w Urzędzie Stanu Cywilnego przeprowadzić transmisję na żywo z uroczystości. Myślę, że każdy kamerzysta będzie w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Jeśli nie, to poszukaj kogoś, kto ogarnie temat :)


B-Poproś kogoś bliskiego, kto ma własny dom, czy na Jego podwórku, możecie pokazać Was pierwszy taniec. W tym celu możecie poprosić o pomoc DJ-a, żeby zadbać o odpowiednią otoczkę. Poczujecie wówczas wyjątkowy klimat i Wasi bliscy, choć wirtualnie, będą mogli Wam towarzyszyć.


C- Poproście o pomoc wirtualnego mistrza ceremonii, który zadba o porządek w czasie transmisjii live, ładnie Was przywita, Waszych gości, uporządkuje składanie życzeń tak, aby wszystko działo się w sposób zorganizowany.


D- Spytajcie Dj-a, wirtualnego mistrza ceremonii :), czy ma pomysł jak moglibyście choć chwile radośnie spędzić czas z Waszymi bliskimi. Czy zna gry, w które można zagrać wirtualnie w większą liczbę osób.

Nie ominie też Was tradycyjny problem z przydziałem stolików. Zamiast ustalać skład stolików, można ustalić skład pokojów, które będziecie po kolei odwiedzać :) Jeśli jesteście "spożywający", zawsze można sobie coś przygotować, czy też bliskim wysłać ;) Na pewno się ucieszą ;)


E- Pomyślcie o przygotowaniu historii związku.


Przygotowanie takiego krótkiego filmiku, prezentacji, nada osobistego sznytu. Będzie z pewnością czym ciekawym dla Waszych e-gości :) Jeśli nie czujecie się na siłach, poproście kogoś o montaż.


3- Nie rezygnuj z fotografa. Najważniejsze:)


Prawdopodobnie parki, lasy będą otwarte i tam zawsze będzie można zorganizować plener i mieć fajną pamiątkę.

Gdy parki, lasy będą zamknięte myślę, że w konspiracji też da radę zrobić plener :)


4- Co z zaproszeniami? Prezentami ?


Zamówcie i przygotujcie ładne zaproszenia. Tyle, że tym razem do transmisji zoom. Też można to rozdzielić na dwie części, dla większej ilości osób na przykład w USC, i później dla mniejszego grona, takiego jak na weselu.


Zamiast układać ładną formułkę, o tym w jakiej formie chcecie prezent, ułóżcie ładną formułkę z numerem konta bankowego. Nie krępujcie się. Prawdopodobnie bliscy będą chcieli Wam dać prezent na nową drogę życia. Ułatwcie im to. Jeśli nie chcecie podawać numeru konta, którego na co dzień używacie, załóżcie konto Revolut na taką okazję. Skonsultujcie sprawę z doradcą podatkowo-finansowym. Jak temat ugryźć, czy nie ma jakiś przeszkód od strony skarbowo-finansowej.


5- Co z podróżą poślubną?


Podróż zagraniczna, choć kusząca obecnie jest dużym ryzykiem. Ciężko przewidzieć restrykcje. Co zatem zrobić?


Wybierzcie się w podróż po Polsce. Znajdźcie klimatyczny dom do wynajęcia, hotel. Czym się kierować przy wyborze ?

Niech będzie to hotel, który przykłada się do bezpieczeństwa. Zapytajcie wprost jakie mają procedury, jakie środki bezpieczeństwa zastosowali.


Musicie też zorientować w aktualnych ograniczeniach. Warto pytać, jak wygląda sytuacja, gdy trzeba będzie odwołać przyjazd, czy jest przewidziany zwrot środków.


Inne z pytań, które możecie zadać jest, jakie atrakcje są w hotelu. Jak można spędzić czas ?


Według mnie dosyć przekonujący jest na przykład Hotel Arłamów. Nie jest to wpis sponsorowany. :)


Temat będzie aktualizowany, gdy znajdę nowy sposób, nowy pomysł podzielę się kolejnymi radami :) Jeśli znacie kogoś, komu przyda się ten artykuł śmiało polecajcie :)


Wszystkiego najlepszego! Bądźcie zdrowi !12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wybór fotografa należy do trudniejszych wyborów ślubnych. Problem ze zdjęciami jest taki, że można je zrobić tylko raz. Nie ma powtórki. Jak się do tego zabrać ? 1- Zrób przeszpiegi Zanim się zdecyduj